Connect with us

Lajme

Pentagoni: Vramë një udhëheqës të Al Kaedës

Një nga udhëheqësit e Al Kaedës, Abu Afgan Al-Masri, është vrarë javën e kaluar në një sulm ajror të kryer nga forcat amerikane, afër qytetit sirian Sarmad, njoftoi sot zëdhënësi i Pentagonit, Peter Cook.

Published

on

Siç ka shpjeguar në një konferencë për shtyp, sulmi u krye më 18 nëntor, raporton Reuters.

Al-Masri ishte egjiptian, i cili fillimisht u bashkua me Al Kaedës në Afganistan dhe më vonë u transferua në degën e saj në Siri.

“Ai kishte lidhje me grupe terroriste, që veprojnë në të gjithë Azinë Juglindore, duke përfshirë grupet përgjegjëse për sulmet ndaj SHBA-ve dhe forcave të koalicionit në Afganistan, si dhe grupet që planifikojnë sulme në Perëndim”, tha Cook.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending