Connect with us

Lajme

Pentagoni: Gabimisht janë vrarë 18 kryengritës në Siri

Published

on

Koalicioni ushtarak gabimisht ka vrarë 18 kryengritës, pjesëtarë të Forcave demokratike siriane (SDF), në sulmet ajrore të 11 prillit, njoftoi Komanda qendrore e SHBA-ve.

Siç bëhet e ditur, gabimi ka ndodhur më 11 prill kur kanë humbur jetën 18 pjesëtarë të forcave kryengritëse, të cilat përbëhen nga kurdët dhe arabët.

SDF është krijuar në fund të vitit 2015, ndërsa shumë shpejt mori mbështetjen e SHBA-ve, Francës dhe fuqive tjera Perëndimore, të cilat në muajt e parë i kanë furnizuar me 45 tonë armatim, municion dhe pajisje.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending