Penalltia e Lazios kundër Borussia Dortmund po konsiderohet si një nga vendimet më të këqija të arbitrimit në historinë e LK

Periskopi.com Sporti

Lazio u largua nga Ëestfalenstadion duke u ndjerë shumë me fat, pasi një penalltie tepër të dyshimtë që iu dha skuadrës italiane në barazimin e tyre me Borusia Dortmundin, në ndeshjen që u zhvillua në kuadër të fazës së grupeve të LK, përcjell Periskopi.

Ishte ish- sulmuesi i Dortmundit, Ciro Immobile ai që nuk gaboi në ekzekutimin e penalltisë, i cili ia dhuroi klubit të tij vendin e parë në grupin F.

 

Dortmundi gjendet aktualisht në vendin e parë me dhjetë pikë, Lazio të dytin në nëntë dhe vendin e tretë Club Bruges me shtatë.

 

 

Sikur Dortmundi ta kishte fituar ndeshjen e mbrëmshme, atëherë ata do të kishin qenë fitues të grupit./Periskopi

Shpërndaje në: