Peja triumfon kundër Yllit bindshëm dhe fiton Kupën e Kosovës

Periskopi.com Sporti

Peja ka mposhtur Golden Eagle Yllin me rezultat 79-64 në finalen e Kupës së Kosovës në basketboll.

Pejanët dominoi totalisht çerekun e parë, dhe kjo luajti rol të madh në rezultatin përfundimtar,shkruan Periskopi.

Në “Mizahir Isma” atmosfera ishte e zjarrtë, derisa pati disa incidente përfshirë brohoritmave gjatë intonimit të himnit të Kosovës dhe përleshjeve mes fansave në fund.

Sidoqoftë, Peja është kampioni i ri i Kosovës në basketboll dhe atë me plot meritë, duke ngritur titullin për herë të pestë në histori të klubit.

Te Ylli, më i dalluari ishte Zkiqi me 20 pikë, ndërsa te pejanët Jonson realizoi 24 pikë. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: