Connect with us

Sporti

Peja transferon një super-basketbollist (Video)

Klubi i basketbollit, Peja ka nënshkruar me lojtarin amerikan Cameron Rundles.

Published

on

Rundles, i cili luan në pozitën e organizatorit, është paraqitur në ekipin Montana dhe Wofford.

Karrierën profesionale e ka vazhduar në Evropë, ku në sezonën 2013/14 ishte pjesë e ekipit Jekabpils në Supërligën e Latvisë, e cila luante edhe ne Baltic Basketball League.

Sezonën 2014/15 luajti në Cherkaski Monkeys në Ukrainë për të vazhduar në ekipin hungarez të Falco KC.

Në FIBA Europe Cup ka pasur një mesatare prej 15 pikë, 5 asistime dhe 3 kërcime për ndeshje.

Kujtojmë faktin se KB Peja sonte luan kundër ekipit të njohur turk Gaziantep në ora 19:30.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending