Connect with us

Lajme

PDK’ja qendrore hesht, dega e saj në Drenas reagon për Drenica II

Dega e Partisë Demokatrike të Kosovës në Drenas ka konsideruara se dënimi i ish-ushtarëve të UÇK-së në rastin “Drenica II” është montuar politikisht me qëllim të denigrimit të luftës së drejtë të  UÇK-së.

Published

on

Pëmres një reagimi kjo degë e PDK-së ka konsideruara se dënimi i kryetarit të Komunës, Nexhat Demaku dhe i të tjerëve në këtë rast, plotëson apetitet e pangopura të Serbisë, duke theksuar se ka fakte që tregojnë se krimet gjatë luftës janë bërë nga forcat serbe.

Ja reagimi i plotë i PDK-së, Dega në Drenas:

Dega e Partisë Demokatrike të Kosovës në Drenas përmes këtijë reagimi shpreh shqetësimet ndaj rastit të dënimit në Grupin e Drenica II

Partia Demokratike e Kosovës dega në Drenas, shpreh indinjatën me të thellë dhe shpreh pakënaqësi me rastin e dënimit të Gjykatës së Apelit ndaj grupit të Drenicës II, dhe mendojmë që ky vendim i kësaj gjykate është i montuar politikisht dhe për qëllim ka denigrimin e luftës së drejtë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Dega e PDK-së në Drenas nuk pajtohet me këto vendime të qëllimshme që kanë për objektivë degradimin dhe njellojsen e luftës së lavdishme të UÇK-së që për synim kishte vetëm çlirimin e vendit nga regjimi serb. Fatkeqësisht Komuna e Drenasit dhe e gjithë Kosova ka shumë shembuj për të dhënë, që gjenocidi ndaj civilëve ishte nga paramilitaret serb, por përmes këtij reagimi ne po përmendim masakrën e familjes Deliu, e cila është po nga fshati Abri, ku ishin masakruar në mënyrën me barbare edhe fëmijet e posalindur dhe nuk është gjykuuar sot e 17 vite askush për këto krime dhe asnjë krim tjetër të kryer ndaj popullatës së pafajshme të Kosovës. Partia Demokratike e Kosovës dega në Drenas vazhdon të besoj në luftën e drejtë dhe të pastër të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending