Connect with us

Lajme

PDK: Paralajmërimi për rrënimin e shtëpisë së Xhafer Devës, tregon mentalitetin rrënues të Agim Bahtirit

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Mitrovicë ka reaguar ndaj paralajmërimeve të drejtuesve komunalë për rrënimin e shtëpisë së Xhafer Devës, e cila paraqet një simbol për qytetin e Mitrovicës.

Published

on

“Paralajmërimi për rrënim tregon mentalitetin rrënues të Agim Bahtirit dhe vartësve të tij. Shtëpia e Xhafer Devës duhet të konservohet dhe të ruhet, meqë paraqet një vlerë të rrallë historike në qendër të qytetit. Ndërsa, për banorët që janë aty komuna duhet të gjej zgjidhje për strehimin e tyre”, thuhet në reagimin e tyre.

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Mitrovicë ka kërkuar nga Komuna e Mitrovicës që të mos lejoj varrosjen e asaj shtëpie monumentale, ku më pas komunarët dhe profiterët tjerë do të ndajnë fitimin nga ndonjë ndërtesë shumëkatëshe.

Sipas tyre, drejtuesit e komunës duhet të ndërhyjnë për ta ruajtur atë objekt, ndryshe do të mbeten në histori si rrënues të historisë së Mitrovicës, transmeton Klan Kosova.

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Mitrovicë është shprehur se mbështet reagimet e qytetarëve mitrovicas që kanë filluar për ruajtjen e shtëpisë së Xhafer Devës.

“Mitrovicasit nuk do të lejojnë assesi rrënimin e historisë së Mitrovicës edhe nëse Agim Bahtiri provon ta bëj një gjë të tillë”, përfundon ky reagim

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending