Connect with us

Lajme

PDK ende nuk e di kush do ta zëvendësojë Çollakun

Published

on

Partia Demokratike e Kosovës ende nuk ka marrë vendim për emrin e ri që do ta zëvendësoj Bekim Çollakun në Ministrinë e Integrimeve Evropiane.

Partia të cilën e drejton Kadri Veseli ka demantuar zërat e fundit për disa emra që janë lakuar për ta drejtuar MIE-në.

Sekretari i përgjithshëm i PDK-së, Basri Musmurati, në një prononcim për “Indeksonline” ka thënë shkurt se kryesia e partisë ende nuk ka marrë vendim lidhur me personin që do ta zëvendësoj Çollakun.

“Jo hiq kurgjo nuk ka njëherë rreth zëvendësimit në Ministrinë e Integrimeve”, ka thënë shkurt ai.

Ndryshe, në media është raportuar dje se emri që më së shumti po përfolët për ta zëvendësuar Bekim Çollakun, është Mimoza Ahmetaj.

Ish ambasadorja e Kosovës në Bruksel, brenda strukturave të PDK-së e ka në konkurrencë për këtë post edhe nënkryetarin Uran Ismailin dhe zëvendësministrin e Zhvillimit Ekonomik, Gani Kocin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending