Connect with us

Lajme

‘PDK bën pazare politike e angazhon gjithë mekanizmin shtetëror për ta shmangur humbjen në Drenas’ (VIDEO)

Afrimi i mbajtjes se zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Komunën e Drenasit, ka nxehur garën mes PDK-së dhe Nismës për Kosovën. Në partinë e Fatmir Limajt thonë se partinë e Kadri Veselit e kanë kapur ethet e humbjes.

Published

on

Anëtari i Kryesisë se Nismës, Bajram Hasani, thotë se PDK po i rrëshqet nga dora bastioni kryesor. Ai madje ka akuzuar këtë parti se ka angazhuar të gjithë mekanizmin shtetëror për të shmangur humbjen.

“Kemi ministra, zëvendësministra dhe zyrtarë të tjerë shtetërorë të cilët po merren më fushatë, në vend qe të merren më punët e tyre. Enver Hoxhaj do të ishte më mirë të ushtrojë funksionin e ministrit të Jashtëm e të sjell njohje të reja, sesa të merret me fushatë”, ka thënë Hasani.

Sa i përket tërheqjes se kandidatëve të pavarur, ai thotë se kjo ka ardhur si rezultat i pazareve politike.

“Atyre kandidatëve u janë premtuar pozita në qeveri. Është një lojë e pamoralshme. Edhe në politike duhet të ketë etike”, ka shtuar ai. /Tribuna Channel/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending