Connect with us

Lajme

Pavarësia e Rusisë shënohet edhe në Kosovë

Published

on

Në Shillovë të Gjilanit është shënuar, të hënën pasdreke, dita e pavarësisë së Rusisë. Kjo sigurisht që u bë nga serbët, e jo shqiptarët e këtushëm.

Me këtë rast, u organizua edhe manifestimi kulturor-artistik “Mbrëmja ruse” gjatë të cilit u shfaqën pika të ndryshme që kanë të bëjnë me historinë, poezinë, muzikën dhe traditën e shtetit euro-aziatik.

“Kjo ngjarje iu kushtua një shteti dhe një populli mik”, ka thënë përgjegjësja e programit dhe profesoresha e gjuhës ruse në shkollën “Shtefan Hristiq”, Jelena Jankoviq, raporton Klan Kosova.

Mysafir nderi në këtë manifestim ishte shefi i zyrës ruse në Prishtinë, Andrej Lisavoj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending