Connect with us

Lajme

Pasuria e zhdukur e Gaddafit, 400 miliardë dollarë

Published

on

Vazhdojnë debatet rreth pasurisë së Muammer Gaddafit, i cili drejtoi Libinë për 42 vite me radhë pasi zgjodhi titullin “Lider dhe Udhëheqës Vëllazëror i Revolucionit Libian”.

Sipas një analize të publikuar së fundmi në “Le Monde”, një nga gazetat më prestigjioze të Francës, shuma e parave, që Gaddafi ka fshehur në Afrikën e Jugut, SHBA, Itali, Zvicër dhe Britaninë e Madhe llogaritet të jetë rreth 400 miliardë dollarë. Për më tepër, kjo shumë marramendëse nuk përfshin pasuritë e patundshme të diktatorit të rrëzuar.

Megjithatë as libianët dhe as Qeveria e Paktit Kombëtar në Libi, e cila gëzon mbështetjen e komunitetit ndërkombëtar, nuk besojnë se një ditë kjo pasuri do t’u kthehet atyre, pra, trashëgimtarëve legjitimë të saj.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending