Connect with us

Lajme

Pasojat e “Brexit”, ulet çmimi i naftës

Published

on

Çmimi i naftës ka rënë me 2% si pasojë pasigurisë së tregut dhe votimit të Britanisë për të dalë nga BE.

Ndërsa çmimi i naftës bruto ka pësuar një ulje drastike me 7% prej referendumit të ditës së enjte. Ditën e hënë çmimi i një fuçie me naftë bruto ra me 1 dollar nga 47 dollarë në 46 dollarë.

Analistët tani i druhen se çdo të ndodhë me asete të tjera të çmuara, si ari, apo bonot e thesarit.

Analistët e “Goldman Sachs” dhe qendrave të tjera kërkimore u përpoqën të shuajnë frikën mbi ndikimin e krizës së BE-së në çmimin e naftës, duke theksuar se kërkesa e Britanisë për karburant është e papërfillshme në nivel global.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending