Connect with us

Lajme

Pasi u tërhoq nga gara për kryetar Drenasi, flet Rrahim Elshani (VIDEO)

Qytetarët e Drenasit nga 4 dhjetori mund të kenë një kryetar të ri.

Published

on

Për këtë post hyn në garë tetë kandidatë. Mirëpo, Naim Bazaj e Rrahim Elshani, anëtar të Partisë Demokratike të Kosovës që kandiduan si të pavarur i ranë pishman.

Këtë vendim Elshani thotë se e mori për të mos shkaktuar përçarje në parti, por mohon se i është bërë presion.

Ky madje kishte kërkuar që të hiqej edhe nga lista e kandidateve. Por kjo gjë u refuzua nga paneli zgjedhor për ankesa dhe parashtesa, që kërkesën e tij e cilësoi se të vonuar. Në këso situate ani pse do të jetë në listën e votimeve, ky tani përkrah kandidatin e PDK, Ramiz Lladrovcin.

E këtë tërheqje nga gara të kandidateve në fjalë Jakup Krasniqi nga Nisma që përkrahë kandidatin Isa Xhemajlajn, e sheh si pazar politik./Klan/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending