Connect with us

Lajme

Pas veprimit të Vetëvendosjes, Mali i zi notë proteste Kosovës

Published

on

Ministria e Punëve të Jashtme e Malit të Zi, i ka dërguar një notë proteste Prishtinës zyrtare, për vendosjen e flamujve të Shqipërisë dhe mbishkrimet “Republika e Kosovës” dhe “Mirësevini” , të vendosura në territorin e Malit të Zi nga aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje.

Këta flamuj dhe mbishkrime të vendosura nga partia më e madhe opozitare në Kosovë kishin për qëllim për të treguar se ku është kufiri i drejtë, sipas tyre, pas zhurmës së madhe në Prishtinë rreth Demarkacionit me Malin e Zi.

Flamuri dhe mbishkrimet që janë vendosur në territorin e Malit të zi, janë hequr nga autoritetet malazeze pas disa orësh.

Ndërsa, Podgorica me një notë proteste e ka paralajmëruar Prishtinën për t’i parandaluar aktivitetet e ardhshme të ngjashme, raporton Tanjug.

Mali i Zi dhe Kosova kanë pasur një marrëdhënie të konsoliduar me njëra-tjetrën, duke qenë se shteti fqinj në perëndim të Kosovës e ka pranuar pavarësinë dhe sovranitetin e shtetit më të ri të Evropës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending