Connect with us

Sporti

Pas tetë fitoreve radhazi Interi mposhtet nga Sampdoria

Published

on

Interi është ndalur në udhëtim te Sampdoria pasi është mposhtur me rezultat 2-1 në ndeshjen e javës së 16-të në Serie A.

Ekipi i Antonio Contes nuk ka arritur rezultat pozitiv pas tetë fitoreve radhazi në kampionat, pasi janë mposhtur nga Sampdoria.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua lojë thuajse të barabartë nga të dyja skuadrat, por vendasit ishin më konkret duke shënuar dy gola.

Interi kishte mundësi të artë për të kaluar në epërsi në minutën e 12-të, por penalltia e Alexis Sanchez u prit nga portieri Audero dhe nga topi i kthyer Ashley Young goditi shtyllën.

Pas këtij goli, Sampdoria u tregua më e ‘ashpër’ duke provuar më shumë dhe në minutën e 23-të shënoi me anë të Antonio Candrevas nga penalltia për 1-0, ndërsa Keita Balde (38’) shënoi për 2-0.

 

Në pjesën e dytë, Nerazzurrët ishin dukshëm skuadër më e mirë dhe krijoi shumë deri sa gjeti golin e parë në minutën e 65-të me anë të Stefan de Vrij, i cili shënoi me kokë për 2-1.

Pas këtij goli, Interi vazhdoi me lojë më të mirë dhe më kërkuese me raste, por edhe përkundër disa tentimeve nuk arritën të gjejnë golin dhe në fund u mposhtën 2-1 nga Sampdoria.

 

Pas kësaj humbje, zikaltrit mbesin në pozitën e dytë me 36 pikë apo një më pak se Milani i pari që luan me Juventusin më vonë, ndërsa Samp renditet në vendin e 11-të me 20 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Interi udhëton te Roma, ndërsa Sampdoria luan në udhëtim te Spezia.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending