Connect with us

Lajme

Pas sulmeve në Turqi, anulohet fluturimi Prishtinë-Stamboll

Published

on

Driton Hyseni – Koordinator i Fluturimeve në aeroportin e Prishtinës, ka konfirmuar se një nga dy fluturimet e planifikuara për në terminalin e Aeroportit Ataturk, është anuluar.

‘’Për në aeroportin Ataturk në Stamboll kishim të planifikuara dy fluturime nga Turkish Airlines. Fluturimi i parë i cili pritej të ateronte në Prishtinë rreth orës 08:30 në mëngjes është anuluar për shkak të sulmeve të mbrëmshme por fluturimi i dytë i cili është planifikuar për në mbrëmje ende mbetet në funksion’’, tha Hyseni, për KlanKosova.tv

Anulimi i fluturimit Prishtinë-Stamboll erdhi pas shpërthimeve të njëpasnjëshme terroriste që ndodhën në mbrëmjen e së martës në Aeroportin Ataturk në Stamboll, ku mbetën të vrarë të paktën 36 persona dhe qindra të tjerë të plagosur, disa prej tyre ende në gjendje të rëndë shëndetësore, njofton Klan Kosova.

Koordinatori i Fluturimeve në aeroportin e Prishtinës bëri me dije gjithashtu se të gjitha fluturimet e planifikuara nga Aeroporti ‘’Adem Jashari’’ për në aeroportet e  tjera të Turqisë pos atij të Stambollit janë në funksion dhe asnjë sish nuk është anuluar përveç në mëngjesin e së mërkurës ku tha se përshkak të sulmeve u anulua fluturimi në aeroportin Ataturk në Turqi.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending