Pas medaljes së bronztë në Doha, Majlinda Kelmendi merr edhe të bronztën e dytë në Tel Aviv

Periskopi.com Sporti

 

Xhudistja britanike, Giles arriti ta mposht Majlinda Kelmendin në gjysmëfinale të Grand Slamit të “Tel Avivit 2021”, shkruan Periskopi.

Paraprakisht, Kelmendi e kishte kaluar rrethin e parë pa luftë, ndërsa në rrethin e dytë e kishte mposhtur gjermanen Annika Ëurfel dhe në çerekfinale rusen Alesya Kuznetsova.

Kështu, Majlinda Kelmendi vjen edhe me një medalje të bronztë pas turnout në Doha të Katarit, ku edhe atje muajin e kaluar kishte arritur ta merrte vetëm të bronztën. /Periskopi

Shpërndaje në: