Connect with us

Sporti

Pas katër humbjesh KB Bashkimi shijon fitoren në Ligën Ballkanike

Skuadra e Bashkimit ka arritur fitoren e parë në Ligën Ballkanike duke e mposhtur Kuzovin 69-66.

Published

on

Bashkimi e ka nisur mirë takimin ndaj Kuzovit duke e mbyllur në epërsi prej 22-16, përcjell Telegrafi.com

Skuadra prizrenase e vazhdoi lojën e mirë edhe në çerekun e dytë  edhe pse e humbi 19-20.

E gjithë pjesa e parë u mbyll në epërsi prej pesë pikës, 41-36.

Por forma e skuadrave kosovare po shkon në rënie në pjesën e dytë dhe kjo ndodhi edhe me Bashkimin.

Prizrenasit në këtë çerek shënuan vetëm 11 pikë, duke pranuar 19 dhe duke humbur epërsinë.

Çereku i fundit ishte dramatik.

Herë njëra skuadër e herë tjetra kalonin në epërsi, ndërsa në fund prizrenasit fituan 19-16.

Rezultati përfundimtar doli të jetë në të mirë 69-66.

Te vendasit shkëlqyen Eric Palm 25 pikë, ndërsa Kejuan Johnson shtoi 21. Pas katër humbjesh Bashkimi shijon fitoren.

Lojtari më efikas i mysafirëve ishte Kenyon McNeal Jr. me 22 pikë.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending