Connect with us

Sporti

Pas humbjes nga Izraeli, lajm i keq për Shqipërinë

Kombëtarja shqiptare vijon rënien e lirë në renditjen e FIFA.

Published

on

Pas humbjes shokuese 0-3 në shtëpi ndaj një kundërshtari direkt si Israeli, sigurisht që nuk mund të prisnim lajme të mira për renditjen që do të publikohet zyrtarisht më 24 nëntor, shkruan Albeu.

Kuqezinjtë që drejtohen nga Gianni De Biasi do të humbasin dy vende, duke zbritur në poziconin e 49-të, poshtë Congos dhe Australisë.

Izraeli ndërkohë ka përfituar shumë nga fitorja ndaj nesh pasi ka një ngjitje rekord me 25 pozicione, raporton Albeu.

Kosova do të mbetet në vendin e 164-t pas humbjes ndaj Turqisë. Italia ka zbritur me 3 vende, ndërkohë që vendi i parë mbahet nga Argjentina e ndjekur nga Brazili dhe Gjermania.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending