Connect with us

Lajme

Qeveria pa plan për Brezovicën

Published

on

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI) ende është duke i analizuar opsionet se si të vazhdohet me realizimin e projektit të Brezovicës, pas dështimit të konsorciumi francez “MDP Consulting – Compagnie des Alpes” që t’i investojë 400 milionë euro.

Në anën tjetër, ekspertë të ekonomisë thonë se institucionet nuk duhet të nguten për të hapur procese tenderuese për shkak të dështimit të tyre, por duhet pritur miratimi i projektligjit për investime strategjike, i cili ditë më parë dështoi t’i marrë votat e deputetëve në Kuvend.

Lulzim Krasniqi, shef i kabinetit të ministres së Tregtisë Hykmete Bajrami, ka thënë për gazetën “Zëri” se Qeveria e Kosovës është në proces të analizimit të opsioneve për të vazhduar me projektin e Brezovicës. Krasniqi ka thënë se projekti i Brezovicës vazhdon të shihet si projekt me interes nga kompani të ndryshme ndërkombëtare.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending