Connect with us

Lajme

Pas Britanisë edhe Çekia do referendum për BE-në

Published

on

Presidenti i Republikës Çeke, Millosh Zeman, ka bërë thirrje për mbajtjen e një referendumi për anëtarësinë e vendit të tij në Bashkimin Evropian dhe në NATO.

Zeman nuk ka fuqi të thërrasë referendumin, por ai është udhëheqës me ndikim në një vend ku shumica e votuesve janë skeptikë në lidhje me BE-në.

Zeman ka thënë se do të mbështeste mbetjen e Republikës Çeke në të dyja organizatat.

“Nuk pajtohem me ata që duan të lënë Bashkimin Evropian, por do të bëj gjithçka për ata që të kenë referendum dhe të kenë mundësi të shprehen. E njëjta vlen edhe për NATO-n”, ka thënë Zeman për Radion Çeke.

Komentet vijnë pasi Britania e Madhe, në referendumin e 23 qershorit, ka vendosur të braktisë Bashkimin Evropian.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending