Connect with us

Lajme

Pas Almir Dacit, vritet edhe një shqiptar tjetër në Siri, pjesë e Al-Qaedas

Published

on

Mediat në Siri kanë raportuar se në betejën e fundit në mes të militantëve të grupit terrorist ISIS dhe forcave ushtarake siriane në periferi të Aleppos, kanë mbetur të vdekur 28 militantë të ISIS-it, në mesin e të cilëve dhe 5 drejtues të brigadës së lidhur me Al-Qaedan.

Ndërkaq, sipas “Al-Ahed News”, një nga këta të vrarë është edhe 22-vjeçari nga Prizreni, Hamdi Krusha, i cili njihej në Siri me pseudonimin Sulejman El-Albani, transmeton Koha.net.

Ky është shqiptari i dytë i vrarë në pak kohë në Siri, pas raportimit për vrasjen e Almir Dacit.

Raportohet se familja e viktimës, që jeton në lagjen “Jeta e Re” në Prizren, është njoftuar për lajmin pasditen e së dielës nga një bashkëluftëtar i Hamdiut, në Siri, gjithashtu nga Prizreni.

Vrasja e Krushës e çon në 50 numrin e kosovarëve të vrarëve në luftimet në Siri dhe Irak, ndërkohë që të dhënat flasin për mbi 70 luftëtarë tjerë nga Kosova të rreshtuar përkrah organizatave terroriste ISIS e Al-Nusra.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending