Connect with us

Lajme

Pas 42 helikopterëve, zhduken edhe 14 anije luftarake dhe admirali i marinës

Published

on

Raportohet se autoritetet ushtarake turke nuk po mund të bien në kontakt me admiralin e marinës turke, Vejsel Kosele.

Sipas “Times”, së paku 14 anije të Flotës luftarake turke edhe më tej gjenden në det të hapur dhe me ato nuk po mund të vendoset kontakti, kurse autoritetet turke frikësohen se ato po drejtohet nga një komandant puçist i cili dëshiron të largohet në një vend tjetër.

Nuk është bërë e ditur nëse Kosele është njëri nga organizatorët e puçit ushtarak, qëllimi i së cilit ishte largimi nga pushteti i presidentit Erdogan, ose puçistët po e mbajnë peng.

Përveç kësaj, gazetari i CNN Turk, Serdar Tunçer ka thënë të dielën që së paku 42 helikopterë ushtarak turk janë zhdukur. /Lajmi.net/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending