Connect with us

Lajme

Partitë përjashtohen nga reforma zgjedhore

Presidenti Hashim Thaçi ka formuar një nëngrup punues për reformën zgjedhore dhe në të nuk ka përfshirë asnjë përfaqësues të subjekteve politike. Takimi i parë i kësaj trupe është mbajtur tashmë, shkruan sot Koha Ditore.

Published

on

Pjesë e nëngrupit janë përfaqësuesit e disa organizatave joqeveritare, Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) dhe të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), si dhe përfaqësuesit e zyrave ligjore të Presidencës, Kuvendit e të Qeverisë. Nëngrupi e ka zhvilluar një takim.

Në të dytin, që është planifikuar të mbahet javën e ardhshme, është paraparë të diskutohet mbi bazën e ndryshimeve ligjore që ishin finalizuar në 2014-n, por që nuk kishin kaluar në Kuvend.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending