Connect with us

Lajme

Partia pro-kurde në Turqi bojkoton Parlamentin

Partia Popullore Demokratike (HDP), e cila është edhe partia e tretë më e madhe për këtë legjislaturë në Turqi ka thënë se nuk do të marrë pjesë në seancat e parlamentit ose të punës të komisionit.

Published

on

Arrestimi i deputetëve të partisë pro-kurde të premten, ka përfshirë edhe liderët e partisë Selahattin Demirtas dhe Figen Yuksekdag, çfarë ka shtuar tensionet e një beteje të pamëshirshëme të autoriteteve turke kundër militantëve kurdë.

Ata janë akuzuar për anëtarësim dhe promovimin e Partisë së jashtëligjshme të Punëtorëve të Kurdistanit (PKK).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending