Connect with us

Lajme

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Masat e ftohta të ajrit të cilat janë prezent mbi vendin tonë do të vazhdojnë të mbeten të qëndrueshme edhe për ditën e parë të javës, thuhet në një njoftim të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

Published

on

Po sipas njoftimit, përcjell Telegrafi, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius.

“Shtypja ajrore vazhdon të mbetët dukshëm mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-4m/s”, thuhet në njoftim.

Gjithashtu shtohet se nga dita e martë temperaturat maksimale do të pësojnë ngritje të lehta, duke arritur maksimumin ditën e mërkurë nga 13-14 gradë Celsius.

“Temperaturat minimale do të shënojnë vlera negative ditën e martë dhe në shumë lokalitete pritet të formohet dukuria e brymës. Të enjten do të zhvillohen kushte tjera meteorologjike. Era do ta ndërrojë kahun nga drejtimi verilindor në drejtim të jugperëndimit, shpejtësia e së cilës mund të arrijë deri 9m/s, duke krijuar kushte për vranësira të çrregullta dhe jostabile. Vende-vende priten reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar, kurse në viset malore parashihet që reshjet e shiut të jenë të përziera me dëborë. Reshje të karakterit lokal parashihet të ketë edhe ditën e premte”, thuhet në njoftimin e IHMK. /Telegrafi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending