Connect with us

Lajme

Parandalohet një atentat në Francë

Një atentat tjetër është parandaluar në Francë gjatë një operacioni antiterrorist të ndërmarrë dje në Strasburg dhe Marsejë duke bërë të mundur dhe arrestimin e shtatë personave, njoftoi ministri i Brendshëm, Bernard Cazeneuve.

Published

on

“Shtatë persona të moshës nga 29 deri në 37 vjeç dhe me kombësi franceze, marokene dhe afgane janë arrestuar gjatë këtij operacioni të ndërmarrë në kuadër të një hetimi të hapur në Prokurorinë antiterroriste që prej më shumë se tetë muajsh”, theksoi ministri.

Gjashtë prej këtyre personave ishin të panjohur nga shërbimet sekrete dhe një maroken ishte sinjalizuar nga një vend partner.

“Do të kryhen hetime për të përcaktuar rolet respektive të personave të arrestuar dhe për të vendosur nëse atentati tashmë i dështuar ishte një sulm i koordinuar për të goditur njëkohësisht disa qendra në territor”, shtoi Cazeneuve, pa dhënë shumë detaje.

“Rezultati i kësaj pune ka mundësuar dështimin e një akti terrorist të parashikuar për një kohë të gjatë në vendin tonë”, theksoi ministri i Brendshëm francez.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending