Connect with us

Lajme

Paralelizmat në qeverinë Mustafa

Me qëndrime diametralisht të kundërta e përplasje ndërmjet ministrave, qeveria e kryeministrit Isa Mustafa po u prezantohet zyrtarëve evropianë.

Published

on

Për t’i shuar paralelizmat e Serbisë në Kosovë dhe për ta fituar lojalitetin e serbëve ndaj shtetit të Kosovës, Qeveria ka bërë lëshime të shumta në procesin e dialogut, shkruan sot Koha Ditore.

Megjithatë këta paralelizma jo vetëm që nuk janë shuar, por tani janë bartur edhe brenda kabinetit Mustafa.

Vartës të kryeministrit, të shoqëruar nga zyrtarë të Qeverisë së Serbisë kanë nisur një fushatë në Bruksel, në kundërshtim të Ligjit për “Trepçën” dhe ligjeve të tjera, të cilat serbët i konsiderojnë të dëmshme për komunitetin e tyre. Opozita dhe analistët thonë se këto veprime janë rezultat i dialogut që krijoi një strukturë politike serbe, e cila i përfaqëson interesat e Beogradit.

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, në Bruksel nuk e ka kundërshtar vetëm Marko Gjuriqin e delegacionin qeveritar nga Serbia, por edhe kolegët e saj nga i njëjti kabinet qeverisës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending