Connect with us

Lajme

Paralajmëron Kina: Lufta SHBA-Kore shumë afër, s’do të ketë fitues

Published

on

Ministri i Punëve të Jashtme të Kinës thotë se lufta me Korenë e Veriut mund të shpërtheje cdo moment duke tërhequr vërejtjen se në këtë luftë nukd o të ketë fitues

Ministri Vang Ji me fjalë të ashpra është drejtuar në jkonferecën për shtyp së bashku me kolegun e tij francez, Jean Marc Ayrault, pas deklaratës së presidentit amerikan Trump se provlemi i Koresë së Veriut do të zgjidhet së shpejti.

Ai ka shtuar se në kohën e fundit ka vërejtur shtimin e tensioneve mes SHBVA dhe Kinës në njërën anë dhe Koresë së Veriut në anën tjetër, transmeton AFP.

“Nëse lufta shpërthen, rezultati do të jetë një gjendje ku askush nuk do të fitojë dhe do të humbin të gjithë”, ka thënë ai në konferencë.

Ai ka shtuar se ajo palë që do ta nxisë konfliktin duihet ta marrë përgjegjësinë historike dhe tëpaguajë për këtë luftë.

Van ka thënë se zgjidhja e vetme është dialogu.

Ai ka shtuar se është e domosdoshme të pengohet eskalimi i situatës në Korevnë e Veriut e cila mund të hyjë në një rrugë pa kthim./Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending