Connect with us

Lajme

Paralajmërohen vonesa për rezultatin e zgjedhjeve në ShBA

Published

on

Sekretarja e Shtetit në Pensilvani, Kathy Boockvar, u bëri thirrje të martën votuesve që të kenë durim dhe ua përkujtoi faktin se numërimi i votave kurrë nuk përfundon në ditën e zgjedhjeve.

“Numërimi i votave kurrë nuk përfundon në ditën e zgjedhjeve dhe nëse ne e ndërpresim numërimin e votave në ditën e zgjedhjeve, ne do t’ua merrnim të drejtën e votës të gjithë burrave dhe grave që i shërbejnë vendit tonë, të gjithë votuesve civilë dhe ushtarakë jashtë vendit, votave e të cilëve me ligj duhet të pranohen deri në shtatë ditë pas zgjedhjeve”, tha ajo.

“Unë e di se askush nga ne nuk dëshiron t’ua marrë të drejtën e votës tërë ushtarëve dhe votuesve jashtë vendit dhe as miliona votuesve të tjerë në Pensilvani që e kanë ushtruar të drejtën e tyre themelore për të votuar”, shtoi zonja Boockvar.

“Ne jemi të vetmit që në fakt mund t’i shpallim rezultatet të përfunduara ose numërimin e votave të përfunduar. Të gjithë duhet të kenë durim”, theksoi zyrtarja e lartë e një prej shteteve më vendimtare në këto zgjedhje.

Ndryshe, numri i amerikanëve që kanë zgjedhur të votojnë përmes postës në zgjedhjet presidenciale është shumë i madh këtë vit për shkak të rrezikut nga koronavirusi.

Numërimi i votave të dërguara me postë mund ta zgjasë procesin dhe ta ngadalësojë nxjerrjen e rezultatit përfundimtar, sepse shtetet kanë afate të ndryshme për pranimin dhe numërimin e këtyre votave.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending