Connect with us

Lajme

Papa i pikëlluar nga luftimet në Mosul

Papa Françesku thotë se mizoritë dhe luftimet në qytetin irakian, Mosul, “na bëjnë të qajmë dhe na lënë pa fjalë”.

Published

on

 

Më tutje Papa u tha sot afro 50 mijë besimtarëve në Qytetin e Vatikanit, se “është i pikëlluar nga vrasjet me gjakftohtësi të një numri të djemve të kësaj toke të dashur, në mesin e tyre shumë fëmijë”, raporton agjencia AP, transmeton rel.

Ai ka deklaruar se qëndron afër popullit të Irakut “në këto orë dramatike”, duke thënë se “shpirti ynë është i tronditur nga aktet brutale dhe dhuna që po kryhet për një kohë të gjatë kundër shtetasve të pafajshëm, qofshin ata myslimanë apo të krishterë”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending