Connect with us

Lajme

Pantina e akuzon RTK-në për keqpërdorime, zbulon pagat e grave të kryetarëve të komunave

Published

on

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se Radio Televizioni i Kosovës po mbipunëson njerëz, dhe po e keqpërdor buxhetin e vendit. Ajo ka thënë se ky televizion ka punësuar 950 persona mes tyre është gruan e Sokol Bashotës, e cila, sipas saj paguhet 1 mijë euro dhe se është lektorja më e paguar edhe në rajon.

Në një konferencë për media, Pantina ka thënë se RTK po merr emisione nga jashtë më mënyrë të rregullt e po paguan edhe storje të lajmeve që e ka të ndaluar me Ligj.

Pantina thotë se në ueb faqe e RTK-së shumica e lajmeve janë për PDK-në.

Ajo ka prezantuar foto, duke pretenduar se si drejtori Mentor Shala dhe Mufail Limani takohen dhe bëjnë plane me deputetin e PDK -së Ilmi Reqicën dhe deputetin e LDK-së, Bardhyl Metën për RTK-ne, shkruan lajmi.net.

Grupi parlamentar i VV-së kërkon shkarkimin e drejtuesve të RTK-së dhe të Bordit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending