Connect with us

Lajme

Pamje nga operacioni afgan për vrasjen e 70 talebanëve

Published

on

 

Në operacionet e ndërmarra në zonat Peshtun Kot dhe Hoxha Namusa në rajonin Farjab në veri të Afganistanit janë vrarë 70 militantë talebanë, raporton Anadolu Agency (AA).

Komandanti i Brigadës së parë në Ushtrinë Kombëtare Afgane Gjenerali Sahidad Keptan në deklaratën për gazetarin e AA-së tha se kanë përfunduar operacionet të cilat kanë qenë në vazhdim prej disa ditësh.

Keptan tha se në operacionet e drejtuara nga Rashid Dostum zëvendësi i parë i presidentit të Afganistanit janë vrarë 70 militantë talebanë ndërsa janë plagosur 50 të tjerë. Keptan ndër të tjera ka vënë në dukje se mes të vrarëve ndodhen edhe komandantët më efektivë të talebanëve në rajon.

Keptan gjithashtu ka theksuar se si rezultat i operacioneve janë sekuestruar një sasi e konsiderueshme e municioneve dhe armëve.

Ndërsa zëdhënësi i talebanëve Zabihullah Mucahit pretendon se në përleshjet jetën e kanë humbur një numër i madh i forcave të sigurisë si dhe janë plagosur pesë komandantë të afërt me Dostum.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending