Connect with us

Lajme

Palestinezja shpallet mësuesja më e mirë në botë

Published

on

Palestinezja Hanan el-Hurub është fituese e çmimit “Punonjësja më e mirë në botë për edukim” të cilën e ndan fondacioni britanik Varkey GEMS, raporton Anadolu Agency (AA).

Fituesja e çmimit prestigjioz është shpallur në ceremoninë e mbajtur në Dubai në të cilën kanë marrë pjesë zyrtarë të shumtë lokalë dhe të huaj.

Ceremoninë e shpalljes së fituesit të çmimit e kanë ndjekur qindra palestinezë edhe në ekranin e madh në Bregun Perëndimor.

“Dua të porosis se ne mësimdhënësit palestinezë, punojmë në rrethana të jashtëzakonshme. Dhuna është e pranishme kudo rreth nesh dhe ka hyrë në të gjitha nivelet e arsimit. Detyra jonë është që të mbrojmë nxënësit tanë nga kjo dhunë”, porositi Hurub pas njoftimit se është shpallur mësuesja më e mirë në botë.

Ajo theksoi se mësuesit palestinezë bëjnë maksimumin që fëmijëve në këtë vend t’iu ngulitin shpresën dhe besimin në paqe. Hurub shprehu dëshirën që këtë vit në nivel ndërkombëtar të shpallet “Viti i mësuesve palestinezë”.

Ajo këtë vit u jep mësim nxënësve të klasës së dytë në shkollën fillore në qytetin Al Bira në Bregun Perëndimor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending