Pal Lekaj mohon të ketë patur kontakt direkt me të infektuarin me koronavirus nga spitali i Gjakovës

Periskopi.com Lajme

Mbrëmjen e djeshme u konfirmua se një infermier i Spitalit të Gjakovës është infektuar me koronavirus, pasi i njëjti kishte kontakt me një këngëtar të konfirmuar para disa ditësh.

Ndërsa kishe dyshime se deputeti nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj kishte patur kontakt me të infektuarin, gjë që Lekaj e ka mohuar në një postim në Facebook, shkruan Indeksonline.

 

 

Lekaj u shpreh se nuk ka patur kontakt direkt me të infektuarin por në distancë dhe me masa mbrojtëse.

Statusi i tij i plotë:

I informoj qytetaret, bashkpuntoret, familjaret dhe te interesuarit e tjerë.Nuk kam pasë kontakt direkt me ndonjë të infektuar.

Takimi në distancë dhe më masa mbrojtëse nuk është i rrezikshëm. Së pari jam profesionist shendetesor prandaj di të mbrohem vet dhe si ti mbroj te tjerë t.

Jam duke i kryer të gjitha përgjegjësit që më takojn.

Andaj paniku është shumë më i rrezikshem se sa vet virusi. Rrespekt për puntorët shëndetesor.

Shpërndaje në: