Pal Lekaj i dëshpëruar me Mimoza Kusarin. Thotë se më i pasur ishte kur ishte student

Periskopi.com Lajme

Udhëheqësi i grupit parlamentarë të AAK – së, Pal Lekaj, ka qenë i ftuar në intervistën “Saktë”. Në këtë intervistë Lekaj ka folur lidhur me veprimet e AAK’së pas rikthimit në parlament, mundësitë e bashkëpunimitn dhe bashkëqeverisjeve në të ardhmen si dhe për veprimet që do t’i ndërmarrin si koalicion bashkërisht me Nisma për Kosovën.

Lekaj ka folur edhe për akuzat që janë adresuar ndaj tij për korrupsion nga Mimoza Kusari – Lila për të cilën ka thënë se ka pritur që të tregojë performancë më të mirë si kryetare.

“Kam menduar se Mimoza Kusari – Lila do ta bëjë më të mirën e mundshme për zhvillimin ekonomik në Gjakovë, mirëpo në këtë drejtim mund të them se jam i dëshpëruar”, ka thënë Lekaj, ish kryetar i Komunës së Gjakovës që njëkohësisht ka bërë të ditur se AAK në zgjedhjet e ardhshme në këtë komunë do të kandidojë me Ardian Gjinin.

Deputeti Lekaj ka thënë se më i pasur ishte në kohën e studimeve. “Më i pasur kam qenë si student se sa tani si deputet” ka thënë Lekaj.

Shpërndaje në: