Connect with us

Lajme

Pal Lekaj: Kufijtë kthehen veç me luftë

Published

on

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka folur sërish për demarkacionin.

Ai i ka lutur deputetët që të votojnë kundër kur demarkacioni të shkojë për votim në Kuvend, ngase kufiri Kosovë-Mali i Zi nuk do të mund të ndryshohet më, veç me luftë.

“Është çështje bilaterale mes Kosovës dhe Malit të Zi dhe nuk i intereson dikujt tjetër, janë pajtuar dy Parlamentet, e kanë bërë ratifikimin. Për të bërë ndryshimin e kufijve janë bërë luftëra, nuk janë në kohë shumë të largët.Prandaj në këtë drejtim, çështjet administrative mund t’i ndryshojë një legjislacion tjetër, por çështja e kufijve ndryshohet edhe me luftë” ka thënë deputeti Lekaj në RTV Dukagjini.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending