Connect with us

Lajme

Pakistani i shpall luftë ISIS-it pranë kufirit afgan

Published

on

Ushtria pakistaneze ka nisur një operacion kundër të ashtuquajturit Shteti Islamik, ISIS, në rajonin veri perëndimor përgjatë kufirit afgan.

Një zëdhënës ka treguar se kanë marrë mbështetje edhe nga forcat ajrore, dhe janë duke u përqendruar në zonat malore, shkruan BBC.

Pakistani më herët ka mohuar praninë e ISIS në territorin e tyre, ndërkaq tash kanë treguar se po tentojnë të ndalojnë zgjerimin dhe ndikimin e tyre.

ISIS kontrollon disa pjesë në Afganistan dhe ka kërkuar të forcojë praninë e saj edhe në Pakistan që nga viti 2015, kur ka kryer sulmin e parë në vend.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending