Connect with us

Lajme

Pak orë para zgjedhjeve Fauci kritikon Trump: Situata nuk është e mirë, ne do të vuajmë

Published

on

Që prej fillimit të pandemisë imunologu, Anthony  Fauci ka këshilluar presidentin amerikan Donald Trump për trajtimin e pandemisë.

Mirëpo, së fundmi ai e ka kritikuar për strategjinë që po ndjek, menjëherë nëj reagim ka ardhur nga Shtëpia e Bardhë duke e akuzuar ekspertin se kërkonte qëllimisht të dobësonte presidentin disa ditë para zgjedhjeve.

Fauci, një këshilltar i respektuar prej kohësh për koronavirusin në Shtëpinë e Bardhë, kritikoi autoritetet amerikane në një intervistë me Washington Post duke thënë se “ata nuk mund të reagonin më keq” ndaj rritjes së rinovuar të numrit të njerëzve të infektuar.

“Situata nuk është e mirë. Ne do të vuajmë”-tha Fauci, duke shtuar se Trump nuk kërkon më këshilla prej tij, por i drejtohet ekspertit, Scott Atlas, i cili mbron rihapjen e shoqërisë amerikane dhe jo forcimin e masave parandaluese.

Ai shtoi se SHBA është e nevojshme të bëjnë një ndryshim të menjëhershëm në praktikat dhe trajtimin.

Vendi mund të tejkalojë 100.000 raste të reja të Covid-19 në ditët në vazhdim dhe parashikoi nëj rritje të vdekjeve në javët e ardhshme.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending