Connect with us

Lajme

Pajaziti: Nuk do të lejohet nëpërkëmbja e luftës së UÇK-së

Shefi Grupit Parlamentar i PDK-së, Zenun Pajaziti në emër të këtij grupi  sot në seancën e Kuvendit, ka shprehur pakënaqësinë në lidhje me vendimin e gjykatës për dënim të ish-ushtarëve të UÇK-së në rastin “Drenica II”.

Published

on

Ai ka thënë se vlera e luftës së drejtë të UÇK-së po nëpëkëmbet, por sipas tij kjo nëpërkëmbje nuk do të lejohet.

“Vlera sublime e UÇK-së, lufta  e pastër dhe e drejtë nuk do të lejohet nga askush dhe asgjë të nëpërkëmbet.  Ne betohemi se do të punojmë për shtet të së drejtës, por shtohet pyetje si të binden qytetarët për drejtësi që dikush dënohet bazuar në dëshminë  e një dëshmitari paemër, që as gjykata nuk ka mundur ta gjej.  ne si deputetët PDK-së vazhdojmë të besojmë në pafajësinë e luftëtarëve”, ka thënë ai.

Ai ka kërkuar që të bëhet një rezolutë me të cilën mesazhi për mbrojtje të vlerave të luftës të dal i përbashkët. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending