Connect with us

Lajme

Pagesat e veteranëve ‘mollë sherri’ për koalicionin qeverisës (VIDEO)

Miratimi i buxhetit për vitin 2017 po shihet si problem i fillimit të pakënaqësive brenda koalicionit qeverisës PDK-LDK.

Published

on

Kjo ka bërë që edhe brenda një partie zyrtarët të dalin me qëndrime të ndryshme.

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Zenun Pajaziti, ka thënë për Tribuna Channel, se ka shqetësime lidhur me buxhetin por nuk ka telashe në nivel të prishjes së raporteve brenda koalicionit. Ai ka thënë se në Parlament do të presin arsyetimet e qeverisë për këtë profil të buxhetit.

Por, ndryshe shprehet bashkëpartiaku i tij Shukri Buja njëherësh edhe anëtar i komisionit për Buxhet dhe Financa. Ai për Tribuna Channel ka thënë se ka pakënaqësi brenda koalicionit. Ai thotë se në rast të mos harmonizimit të qëndrimeve , mund të vihet në rrezik mosaprovimi i buxhetit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending