Connect with us

Sporti

Pacquaio rikthehet me fitore, fiton titullin WBO

Boksieri filipinas Manny Pacquiao, që muaj më parë kishte konfirmuar pensionimin, është rikthyer edhe njëherë në ring për ta fituar titullin WBO.

Published

on

Ai e mposhti kampionin Jessie Vargas me vendim unanim të gjyqtarëve në meçin e zhvilluar në Las Vegas, raporton BBC.

Ish-kampioni i divizionit të tetë, Pacquiao në muajin prill kishte konfirmuar pensionimin pasi kishte fituar kundër Timothy Bradleyt, transmeton Koha.net.

Në meçin e mbrëmshëm ai fitoi pasi gjyqtarët vendosën në favor të tij me 114-113, 118-109 dhe 118-109 pikë.

Kurse prezent ishte edhe rivali i tij Floyd Mayweather, i cili ishte ftuar pikërisht nga boksieri filipinas.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending