Connect with us

Lajme

Pacolli e sheh dëshpëruese situatën në Gjakovë, pasi e braktisi Mimoza Kusari – Lila

Published

on

Presidenti i Aleancës për Kosovën e Re, Behgjet Pacoilli, tani kur e ka braktisur partinë e tij shumë e preferuara, Mimoza Kusari-Lila, situatën në Gjakovën që e drejton ajo, e sheh “mjaft dëshpëruese”.

Ai, përmes një postimi në profilin e tij Facebook, flet për dështime ekonomike e të tjera në këtë komunë, që drejtohet nga një grua për të cilën ky nuk kursente lëvdata, si një zyrtare e lartë e AKR-së, transmeton Koha.net.

Në vazhdim postimi në Facebook i Behgjet Pacollit:

Sot në shtëpinë time pata kënaqësinë që t’i pres në një takim ish-drejtorët e suksesshëm të fabrikave të Gjakovës. Trajtuam situatën mjaft dëshpëruese në të cilën gjendet sot Gjakova.

Siç e dini, unë nisa ta jap kontributin tim në Gjakovë, në të gjitha lamitë.

Fillova të ndërtoj fabrika që të kontribuoj në punësimin e njerëzve.

Fillova të mbështes kulturën e këtij qyteti. Të ndërtoj parqe e të kontribuoj aty ku kërkohej… Fatkeqësisht, për shkak të interesave personale të disa aktorëve politikë, misionin tim për Gjakovën e ndalën pandershëm.

I kam shkruar edhe Kryeministrit të Kosovës dhe kam kërkuar që të ndërmarrë masa që të lirohen hapësirat e fabrikave ku do të instaloheshin prodhimtari e të vazhdojnë investimet. Kjo mbeti në vesh të shurdhër e as që u përgjigjën në letrat e mia.

Statusi i Zonës së lirë ekonomike të Gjakovës e Mitrovicës praktikisht u eliminuan. Fabrika e kultivimit të kërpudhave që u desh të ndërtohet në Gjakovë, politikisht u ndal (kjo fabrikë tani po ndërtohet në një komunë tjetër për shkak të inateve politike).

Deri kur duhet të vuajë ky qytet, çfarë çmimi duhet të paguajnë ata. Sa nëna dhe motra u keqtrajtuan, sa nëna dhe motra presin të dinë për fatin e të dashurve të tyre, të rinj të papunë bredhin rrugëve, sa familje kanë problem të ushqehen e sa e sa të tjera.

Pse ndodh kjo mu në Gjakove. Ku janë autoritetet?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending