Connect with us

Lajme

Pacientët në QKUK ikin, mjekët nuk e vërejnë

Published

on

Në Klinikën e Kirurgjisë Vaskulare në QKUK, pacientet në gjendje të rëndë shëndetësore ikin nga spitali, dhe nuk vihen re nga mjeku kujdestar dhe as nga stafi mjekësor.

Pikërisht në ditën e shtunë, në këtë klinikë ka ikur pacienti, diagnoza e të cilit ka qenë reputres (pëlcitjes) së aortës abdominale, rrezikshmëria e të cilin ka qenë 90 përqindje me vdekje.

Se çfarë e bënë më të habitshme pakujdesin e stafit mjekësor është edhe situata jo e mirë psikiatrike dhe gjendja sociale ekonomike.

Burimet e KosovaPress, brenda kësaj klinike kanë treguar se pacienti N,H. i lindur më 1943, ka shenja psikiatrike dhe se ai nuk ka familjar të cilët do të përkujdeseshin për të.

Po të njëjta burime treguan se pacienti është në varshmëri të cigares, ku bëri që ai të dilte të kërkonte lëmoshë në oborrin e QKUK-së, e duke vazhduar rrugën për tek lagjja Emshir, ku ka qëndruar deri atëherë kur ka arritur ta gjejë policia dhe ta dërgojë sërish në klinikë për trajtim.

Se personi është gjetur në lagjen e Emshir e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

“Më 3 shtator, rreth orës 12:00, kemi marrë informatën për një person të zhdukur. Me të marrë informatën njësitet e stacionit të jugut menjëherë iu janë përgjigjur rastit dhe pak minuta pasi është raportuar rasti personi është gjetur, dhe është njoftuar QKUK, dhe me ambulancë është dërguar në emergjencë. Aty kanë shkuar edhe policia”, ka thënë zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending