Pr 5°C

Osmani përforcon Vushtrrinë

Labinot Osmani ka ndërruar ambient dhe nuk është më pjesë e Feronikelit.

Sulmuesi i rrezikshëm vushtrrias ka vendosur të largohet nga Superliga për të luajtur në Ligën e Parë të Kosovës.

Osmani edhe zyrtarisht është pjesë e skuadrës së vendlindjes së tij, Vushtrria.

Lojtari ka arritur marrëveshje njëvjeçare dhe është prezantuar te skuadra e dikurshme e tij.

Vushtrria synon edhe përforcime tjera për t’u rikthyer në elitë.

Osmani më parë ka luajtur edhe për Hysin dhe Prishtinën.

Shpërndaje në:
Të Ngjashme
Widget post How to clear the air in the most polluted cities on Earth
27 Feb 03:20 Persikopi
OPINION
TË NGJASHME
Shërbimi Korrektues i Kosovës pranon donacionin nga ambasada e SHBA-së

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka pranuar donacionin nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës,…

Kuvendi miraton dhjetëra projektligje

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë 19 projektligje, ndër të cilat edhe…

AGK-ja dënon kërcënimet ndaj gazetarëve të Radio Gorazhdevcit

Shefi i deskut të Radio Gorazhdevcit, Milic Petrovic, është kërcënuar verbalisht sot në zyrat e…

Rekomandime nga një vrasës i lirisë së vet

Ilir Meta ka filluar e flet për lirinë në Shqipëri. Nuk ka rëndësi se çfarë…

Stoltenberg: Vizita e Pelosit në Tajvan nuk është arsye që Kina të kërcënojë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg , ka thënë se Kina nuk ka arsye…

Lajm i keq për Barçën: Chelsea s’ia jep Azpilicuetas dritën e gjelbër të largimit

Barcelona e ka marrë sot një lajm të keq nga Anglia. Në fakt, Chelsea nuk…

Një e ardhme alternative për Evropën

Nga Angelos Chaniotis “Kathimerini” Sipas një anekdote të njohur në disa variante, disa njerëz debatojnë…

Rama falënderon Lipën, thotë se njerëz si ajo kontribuojnë më shumë se krejt shteti në promovimin e vendit

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, është shprehur shumë i emocionuar teksa po qëndronte krah Dua…