Labinot Osmani ka ndërruar ambient dhe nuk është më pjesë e Feronikelit.

Sulmuesi i rrezikshëm vushtrrias ka vendosur të largohet nga Superliga për të luajtur në Ligën e Parë të Kosovës.

Osmani edhe zyrtarisht është pjesë e skuadrës së vendlindjes së tij, Vushtrria.

Lojtari ka arritur marrëveshje njëvjeçare dhe është prezantuar te skuadra e dikurshme e tij.

Vushtrria synon edhe përforcime tjera për t’u rikthyer në elitë.

Osmani më parë ka luajtur edhe për Hysin dhe Prishtinën.