Connect with us

Lajme

Osmani: Nëse politikanët kanë qëllim të sinqertë mund të arrihet konsensus për Demarkacionin

“Kosova ka arritur diçka të rëndësishme dhe i ka tejkaluar sfidat qofshin ato të brendshme apo të jashtme vetëm atëherë kur është arritur konsensus për çështje madhore”, kështu është shprehur në një prononcim për Indeksonline, deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani.

Published

on

Deputetja më e votuar në Kuvendin e Kosovës, e ka mirëpritur idenë qe për çështjen e demarkacionit liderët të ulën në një tavolinë dhe të gjejnë një zgjidhje përkitazi më këtë çështje.

“Nëse liderët e kuptojnë këtë mirë, dhe kanë  qellim të sinqertë e jo vetëm deklarativ, arritjen e këtij konsensusi, atëherë do të gjendet zgjidhje edhe për çështjen e demarkacionit”, ka thënë Osmani.

Para se të diskutohet për tema të veçanta, liderët sipas saj duhet ta kthehen pak prapa dhe të shikojnë se mungesa e unitetit nacional për çështje të rëndësisë se madhe e ka krijuar krizën më të madhe politike të viteve të fundit, transmeton Indeksonline.

“Prandaj, duhet të ulen në tryeze të përbashkët duke pasur këtë në mendje”, ka theksuar Osmani.

Pikërisht për çështjen e demarkacionit, është paralajmëruar zhvillimi i një tryeze mes liderëve ku synohet të arrihet një ujdi se si të procedohet për këtë marrëveshje./

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending