Connect with us

Lajme

Osmani: Koalicioni me VV i vështirë, LDK më mirë të qëndrojë në opozitë

Published

on

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon me së shumti elektorati i LDK-së. Në një emision në TV Dukagjini, Osmani ka thënë se vendimmarrja në LDK tash e tutje do të jetë më demokratike dhe ajo do të sigurohet për këtë.

Osmani nuk ka dashur të merret me kritikët e saj, për të cilët tha se përgjigjen më të mirë e kanë marrë nga elektorati gjatë procesit e votimit.

“Unë nuk do të jem shembulli i dorëzimit. Nuk ka sfidë, nuk ka sulm, nuk ka konspiracion, që mua do të më bëjë të them mjaft, sepse të gjitha këto më kanë bërë më të fortë”, ka thënë ajo ndaj kundërshtimeve që ka përjetuar për një kohë të gjatë në LDK.

Ajo ka thënë se është pro kontaktit dhe bisedave me Vetëvendosjen, përkundër përjetimeve jo të këndshme që kanë përjetuar me këtë parti për disa vite, por thotë se kjo është njëra nga kauzat që do ta dërgonte PDK-në në opozitë.

Osmani thotë se nuk është lehtë të arrihet një koalicion me Vetëvendosjen, pasi VV është një parti e majtë, kurse LDK është parti e qendrës së djathtë.

Po sipas Osmanit mbetet esenciale që të vazhdojë kundërshtimi ndaj PDK-së dhe ajo tha se ka një unanimitet të plotë në LDK kundër PDK-së.

Ajo thotë se nëse AAK dhe Nisma largohen nga PDK, LDK është e hapur për të biseduar me to, pro sipas Osmanit LDK mesë miri do të ishte që të jetë në opozitë, në mënyrë që t’i kthehet elektoratit dhe të merret më reforma.

Ajo ka dhënë vërejtje për gjendjen e tanishme të LDK-së, ku ka thënë se duhet të ndryshojë logjika e përjashtimit në LDK.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending