Connect with us

Lajme

Opozita dërgon çështjen e Presidentit në Kushtetuese

Published

on

Aida Dërguti, Bali Muharremaj e Enver Hoti nga opozita e bashkuar kanë dërguar çështjen e zgjedhjes së presidentit, Hashim Thaçi, në Gjykatën Kushtetuese.

Së pari ishte paralajmëruar se dorëzimi i kërkesës në gjykatë do të bëhet në ora 14:00, por ata e kanë dorëzuar kërkesën rreth orës 15:40, pak para përfundimit të orarit të punës nga institucionit, në ora 16:00.

Aida Dërguti në prononcim për medie para objektit të Gjykatës Kushtetuese ka thënë se një nga shkeljet e detektuara nga opozita dhe që është pjesë e kërkesës, është prania e 120 deputetëve në sallë e në fakt, aty ishin 119, ngaqë Ramush Haradinaj ka dorëzuar mandatin një seancë më herët.

Kurse pauza mes rundit të dytë dhe të tretë të votimit në zgjedhjen e Hashim Thaçit president është përmendur nga Bali Muharremaj i AAK-së, si një prej pikave tjera të kërkesës.

Deputetja e VV-së, Aida Dërguti gjithashtu ka folur edhe për vendimet e Gjykatës Kushtetuese në të kaluarën, që kanë qenë të pakënaqshme sipas saj, por që edhe kësaj radhe do të testojnë këtë gjykatë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending