Connect with us

Lajme

Olluri: Milaim Zeka i merr 40 mijë euro në vit nga RTK-ja, por nuk e hulumton korrupsionin

Ndaj fjalorit të ashpër të gazetarit Milaim Zeka për Gazetën Online Insajderi ka reaguar edhe kryetari i Sindikatës së Pavarur të RTK-së, Fadil Hoxha dhe drejtori i Insajderit, Parim Olluri.

Published

on

 

“E ky zotnia qe fyen rende nje nene, nje grua vazhdon t’i shfrytezoje parate dhe hapesiren e mediumit publik pa u penguar nga askush!!!, ka shkruar Hoxha.

Që të dy e kanë akuzuar për paratë e majme që Zeka merr nga RTK-ja me emisionin e tij “Pa Rrotlla”. Olluri, duke paralajmëruar padi ndaj Zekës, flet edhe për atë se Zeka nuk bën asnjëherë hulumtime që, sipas tij, do ta kërcënonin ndonjë prej politikanëve me ndikim.

Olluri e pyet Zekën se përse nuk bën asnjë temë hulumtuese si gazetar profesionist, përkundër faktit që ai merr 40 mijë euro në vit me emisionin e tij nga RTK-ja.

Komenti i plotë i Ollurit:

Milaim Zeka eshte gazetar moralisht i korruptuar!

Este e pritshme me tu gjuajt ne qafe Milaim Zeka, ne momentin kur e “tepron” duke raportuar per aferat korruptive te pushtetareve, sidomos atyre te PDK-se. Njihet me ta, i ka dosta.

Sot e paska quajt Insajderin “medium i nentokes i krijuar nga elemente te UDB-se dhe SHIK-ut”.

Per kete shpifje, ai do te jap pergjigje para gjyqit.

Nese sistemi gjyqesor vendos me kry punen drejte, besoj qe Milaim Zeka do te marre nje denim kogja te mire.

Njerezit si Milaimi qe perpiqen me baltos cdo nisme qe raporton per aferat korruptive dhe mashtrimet e politikaneve, duhet te ndeshkohen per spekulimet e tyre.

Milaim Zeka, per tere keto vite ne gazetari, nuk eshte marre kurre me raportimin e aferave korruptive. I pengon zhvillimi i ketij lloji te gazetarise.

Milaimi nuk eshte pare qe ka raportuar ndonjehere per bizneset e Kadri Veselit. Besoj se i ka dite para meje, por nuk i ka raportuar.

Milaimi nuk eshte pare qe ka raportuar asnjehere per bizeset e familjes se Hashim Thacit. Edhe keto i ka dite para neve te gjitheve, besoj.

As nuk eshte pare te kete raportuar aferat e Lushtakut, Isa Mustafes e shume te tjereve.

Cfare gazetari je ti, Milaim? Raportimin per afera korruptive te politikaneve e ke mesu ne Stokholm, por nuk e ke implementu kurre.

Kjo te ban me qene gazetar moralisht i korruptuar, se ti ki shkolle per qet pune :p

Ta kishim fal, nese nuk kishe dite.

Pse Milaim?

Per qato 40 mije euro ne vit qe emisioni qe ti e moderon i merr prej Televizionit Publik a?

Milaim, fakti qe nuk e ke asnje storje per afera te medha korruptive, gjate teres jetes, eshte dashte me te ba u ndi keq.

Nuk ke mujt asnjehere me publiku nje teme te vetme hulumtuese, ndonese tere jeten i je referu vetes si “gazetar hulumtues”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending