Connect with us

Lajme

OKB e gatshme të strehojë 150 mijë persona që largohen nga luftimet në Mosul

Komisariati i Lartë i Kombeve të Bashkuara për Refugjatët (UNHCR) do të jetë shumë shpejt gati të presë 150 000 persona që i largohen luftimeve përreth qytetit irakian të Mosulit, njoftoi sot Komisioneri i Lartë për Refugjatët, Filippo Grandi.

Published

on

“Përgatitjet po zhvillohen mirë. UNHCR-ja do të ketë për dy ose tre ditë 30 000 tenda në Irak, mjaftueshëm për të strehuar 150 000 persona”, deklaroi Grandi gjatë një konference për shtyp në kryeqytetin jordanez.

Autoritetet irakiane, të mbështetura nga koalicioni ndërkombëtar antixhihadist, po zhvillon prej një jave një ofensivë për të rimarrë Mosulin, qyteti i dytë në Irak dhe bastioni i fundit i madh i ISIS-it në këtë vend, transmeton atsh.

OKB-ja është e shqetësuar për rreth 1,5 milionë persona që vazhdojnë të jetojnë në Mosul.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending